Zeki Gülyiyen Özel Ödülü

 Special_Awards-2022-2jhkflşaslkjhgf9082794526897100e9ıdushgfhjksakjgh8rygjkllşadsada.jpg

z11.jpg

 İNFO: For English Please Scroll Down

Aydın Yılmaz Özel Ödülü ve Zeki Gülyiyen Özel Ödül, sadece Türk mutfağı için çalışan ve mutfağımıza değer katmak için çabalayan kişilere layık görülecektir. Bu ödüller Türk Mutfağı için bu iki efsane şefimizin idealleri doğrultusunda çalışmalarda bulunan ve bu çalışmaları teşvik eden kişi veya işletmelere verilmektedir.

Bu ödüllerde aday gösterilecek kişilerde, Aşçılık Sanatlarında yüksek bilgi, beceri ve tecrübe kıriterleri aranmaktadır. 

Bu ödüllere aday gösterilecek işletmelerde Türk Mutfağına katkı, temsil, tanıtım ve geleneksel lezzetleri koruma, yüksek kalite giibi başlıca kriterlere bakılmaktadır.

 Bu efsane duayen şeflerin adına yarışma organizasyonları konusu ise, sadece Tüm Türkiye’de bütün camia birlik olduğu gün düşünülebilir. Çünkü böyle değerli ustalarımızın adları, asla ardı arkası tam olarak bilinmeyen, herkesin ayrı telden çalıp oynadığı, türlü hesap ve adamcılık oyunlarının oynanabildiği veya oynanabileceği hiç bir organizasyonda yer alamayacak kadar değerlidirler, prestijlidirler.

Bu efsane şeflerimiz bu güne kadar yıllarca kasıtlı olarak unutturulmak istenmişsede biz TMDH olarak, Türk Mutfağının tarihini yazma görevimizden aldığımız sorumluluk ile bir çoklarının egolarının büyüklüğünden ötürü göremediği gerçek duayen ve efsanelere hak ettiği değeri tam olarak veriyor, onları hak ettikleri konuma koyuyoruz.

Tamda bu yüzden böyle duayen şeflerimizin adına yarışmalar düzenlemek bir gün hep beraber birlik olunduğunda ele alınmalıdır.

Tüm Türkiye çapında ve Dünya çapında prestiji yüksek yarışma ve ödül organizasyonları düzenleme , birlik olarak teşvik etme, tüm dünya'ya örnek olma misyonumuz ve sorumluluğumuz vardır.

Bu sorumluluğumuza ortak olmak, fayda sağlamak isteyen  herkes ile çalışmaktan Türk Mutfağı adına onur ve gurur duyacağız.

 

ZEKİ GÜLYİYEN ÖZEL ÖDÜŞÜNÜN SAHİBİ TÜRK MUTFAĞININ ANNESİ SAYIN HÜLYA EROL KİMDİR İÇİN LÜTFEN BURAYA TIKLAYINIZ

 C7F89BAE-4685-435B-9AA5-73E1E2952813.JPG

 

ZEKİ GULYİYEN SPECIAL AWARD

Zeki Gulyiyen, the legendary chef of Turkish cuisine, in line with the goals which he has shown for Turkish chefs in the field of Turkish culinary arts;

Ms. Hulya Erol brought to Turkish cuisine compatible important visual & written works in accordance with the objectives to preserve our master Zeki Gulyiyen's intellectual heritage and his spiritual memories. Because of her important works, Dear Madam Hulya Erol has been awarded the ZEKİ GULYİYEN SPECIAL AWARD by the WORLD TURKISH CUISINE ACADEMY.

Tolgahan Gulyiyen

World Turkish Cuisine Academy – Turkish Cuisine Resurrection Movement

Founding President

seal_of_wtca.png

ZEKİ GÜLYİYEN ÖZEL ÖDÜLÜ

 

Türk mutfağının efsane şefi Zeki Gülyiyen ustamızın fikirsel mirasının ve manevi hatıralarının korunması yönünde kendisinin Türk mutfak sanatları alanında Türk aşçıları için göstermiş olduğu hedeflere uygun olarak Türk mutfağına kazandırdığı önemli görsel & yazılı eserlerinden ötürü Sayın Hülya Erol, DÜNYA TÜRK MUTFAĞI AKADEMİSİ tarafından ZEKİ GÜLYİYEN ÖZEL ÖDÜLÜNE layık görülmüştür.

Tolgahan Gülyiyen

Dünya Türk Mutfağı Akademisi – Türk Mutfağı Diriliş Hareketi

Kurucu Genel Başkan

seal_of_wtca.png

 

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo