Aydın Yılmaz Özel Ödülü

aydın_yılmaz.jpg

 

Aydın yılmaz Özel Ödülü ve Zeki Gülyiyen Özel Ödül, sadece Türk mutfağı için çalışan ve mutfağımıza değer katmak için çabalayan kişilere layık görülecektir. Bu ödüller Türk Mutfağı için bu iki efsane şefimizin idealleri doğrultusunda çalışmalarda bulunan ve bu çalışmaları teşvik eden kişi veya işletmelere verilmektedir.

Bu ödüllerde aday gösterilecek kişilerde, Aşçılık Sanatlarında yüksek bilgi, beceri ve tecrübe kıriterleri aranmaktadır. 

Bu ödüllere aday gösterilecek işletmelerde Türk Mutfağına katkı, temsil, tanıtım ve geleneksel lezzetleri koruma, yüksek kalite giibi başlıca kriterlere bakılmaktadır.

 Bu efsane duayen şeflerin adına yarışma organizasyonları konusu ise, sadece Tüm Türkiye’de bütün camia birlik olduğu gün düşünülebilir. Çünkü böyle değerli ustalarımızın adları, asla ardı arkası tam olarak bilinmeyen, herkesin ayrı telden çalıp oynadığı, türlü hesap ve adamcılık oyunlarının oynanabildiği veya oynanabileceği hiç bir organizasyonda yer alamayacak kadar değerlidirler, prestijlidirler.

 

Bu efsane şeflerimiz bu güne kadar yıllarca kasıtlı olarak unutturulmak istenmişsede biz TMDH olarak, Türk Mutfağının tarihini yazma görevimizden aldığımız sorumluluk ile bir çoklarının egolarının büyüklüğünden ötürü göremediği gerçek duayen ve efsanelere hak ettiği değeri tam olarak veriyor, onları hak ettikleri konuma koyuyoruz.

Tamda bu yüzden böyle duayen şeflerimizin adına yarışmalar düzenlemek bir gün hep beraber birlik olunduğunda ele alınmalıdır.

Tüm Türkiye çapında ve Dünya çapında prestiji yüksek yarışma ve ödül organizasyonları düzenleme , birlik olarak teşvik etme, tüm dünya'ya örnek olma misyonumuz ve sorumluluğumuz vardır.

Bu sorumluluğumuza ortak olmak, fayda sağlamak isteyen  herkes ile çalışmaktan Türk Mutfağı adına onur ve gurur duyacağız.

 

 

 

tmdh_logo.png

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Girne Tüp Bebek