KİTLENİZ MİLYONLARCA İNSANA BİLE ULAŞSA, SİZİN GİBİLERİN ADIYLA BİZİM GİBİLERİN ADI HİÇBİR ZAMAN YAN YANA DAHİ ANILAMAZ 

Bu içerik Sayın Tolgahan Gülyiyen'in X hesabından yaptığı paylaşımdan alınmıştır.

KİTLENİZ MİLYONLARCA İNSANA BİLE ULAŞSA, SİZİN GİBİLERİN ADIYLA BİZİM GİBİLERİN ADI HİÇBİR ZAMAN YAN YANA DAHİ ANILAMAZ 

tolgahangulyiyen1453-1923.png


Türkiye Aşçılar Federasyonu'nun başında bulunan Sayın Zeki Açıköz’ün 39 numaralı kararla ilgili olan duyuru hakkındaki paylaşımımızı beğenip *emojili yorum yaptığını arkadaşlarımız iletti.


https://instagram.com/p/C3KFxYYu72X/?utm_source=ig_web_copy_link

Açıklama metninde yer verilmiş olan “ahde vefa” konusu kendisini de ilgilendiren bir konudur. Sanırım kendileri de bunun çok iyi farkında… Darısı farkındalıkları olmayan çoğunluğun başına dedikten sonra bu konuyla ilgili olarak bazı düşüncelerimi açık mektup tarzında herkesle birlikte adaşım Zeki’ye hitaben de paylaşmam gerekiyor diye düşünüyorum. Biliyoruz ki diğerleri gibi kendileri de uzaktan doğru yakın takipçilerimizdendir.


https://tmdh.net/haberler/item/685-cemal-erdogan-7-15-ocak-haftasina-eklenmi-sti-r.html

Sayın Zeki Açıköz! ve diğer pek sayın malum zâtlar;

Sizlere asla kin beslemiyorum. Ama bazı şeyleri açık şekilde şimdiden ifade etmekte çok büyük faydalar vardır diye düşünüyorum. Geçmişte doğrudan veya dolaylı olarak bana yaşatmış olduklarınız aslında beni daha da azimlendirmiştir. Bunları ilgilendiren konularda emekleriniz hiçte az değil. Ve yapmış olduklarınız kötü niyetle yapılmış şeyler olsa da hakkınızı teslim etmem gerekir. Ama bazı konularda sizleri hiçbir zaman affedebileceğimi zannetmiyorum. Eğer bir gün aklı hür, vicdanı hür şekilde düşünüp sorgulayabilen gelecek nesillere sahip olabilirsek, Türk mutfak kültürüne verdiğiniz zararlar yüzünden onların da sizleri asla affetmeyeceğinden kesinlikle eminim. Çünkü ben aklı ve vicdanı hür bir birey olarak bana ve diğerlerine yaptığınız, yapmak istediğiniz aynı şeylerin neticelerinin Türk mutfağı açısından neler olduğunu sorgulayıp düşünüyorum. Türk mutfağına bunları yapmış olarak kendi deyiminizle piyasadan daha kimleri sildiğinizi hatırlayıp düşünüyorum. Onlar Türk mutfağının istikbali, yarınları olacak olan yetenekli insanlardı. Onlar belki de benimle aynı benzer azim ve kararlılıkları gösteremedikleri için Türk mutfağına katacakları değeri sayenizde hiçbir zaman katamamış olacaklar.

Sizlere karşı olan tutumum asla şahsi değildir. Hiçbir zaman da şahsi olmamıştır. Sizlere karşı olan tutumum şahsi olmanın çok ötesindedir. Ve sizlere karşı olan bu duruşumun hiçbir zaman değişmeyeceğinden de kesinlikle eminim. Her şeyden önce Türk mutfağına verdiğiniz zararları, kendi şahsi çıkarlarınız uğruna yapabilmiş olduklarınızı düşündükçe; sizleri hiçbir zaman gerçek manada affedemeyeceğimi çok daha iyi anlıyorum. Bu yüzden uzağımda ve mesafeli durmanızda, Türk mutfağı açısından çok büyük faydalar vardır kanaatindeyim.

Geçtiğimiz yıllarda sizinle ilgili yazmış olduklarımı, sormuş olduklarımı cevaplamak yerine konuları çok alakasız yerlere çekerek asıl meselelerimizi işinize gelmediği için mecralarından saptırıp hakkımda yaftalar uydurabilmenizi hatta iftiralar atabilecek kadar alçalabiliyor olmanızı hatırladıkça ise; Türk mutfağının geçtiğimiz 30-40 senesinde sizlerin elinde neler kaybetmiş olduğunu çok daha iyi anlıyorum. Sonra da Türk mutfağına önemli katkılar yapacak olan ne önemli yeteneklerimizin sizlerin şahsi ihtiraslarına kurban edilmiş olduğunu tekrar hatırlayıp mutfak kültürümüzün neler kaybettiğini idrak ederek düşünmeye ve sorgulamalar yapmaya başlıyorum. İşte tam da bu yüzden gelecekte 7-15 Ocak haftasındaki değerlerimizle ne yan yana anılabilirsiniz, ne de bizim gibiler sizin gibileri istese de asla affedemezler. Demem o ki, kitleniz milyonlarca insana bile ulaşsa, sizin gibilerin adıyla bizim gibilerin adı hiçbir zaman yan yana dahi anılamaz. Çünkü bizim gibiler ile sizin gibiler arasında çok büyük uçurumlar ve farklılıklar var. Bunlar asla bizim egolarımızla ilgili değildir. Bilakis söz konusu o uçurumları ve farklılıkları sizler kendi ellerinizle inşa ettiniz.

Sağlıcakla Kalınız.

- https://facebook.com/617223426/posts/10159955444168427/?mibextid=rS40aB7S9Ucbxw6v

EN.- https://tmdh.net/kararlar-makaleler/item/download/263_bfc06493402fcc12f90b4eb754ec355f.html

TR.- https://tmdh.net/kararlar-makaleler/item/download/264_9dd7b3de1433eb0cadf4328585f6d976.html

logo-tolgahan.jpg

IMG_2466098767483298975673849208756ISJFKHGDY47362489327656732URYHGFIODUYR943274932YHE3274421.JPG

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo