Bu yazı 9 Eylül 2022 tarihinde Sayın Tolgahan Gülyiyen tarafından sosyal medyada paylaşılmıştır. 

Paylaşım: Arşiv-1

 

BUGÜN İNGİLTERE KRALİÇESİ GÖNDERMENİZİ HATIRLADIM

 

tolgahangulyiyen1453-1923.png

Sn. Necip Ertürk, “Sana efsanenin resmini gönderiyorum.” demiştiniz.

Sevgili Necip Usta dünya hiç kimseye kalmıyor.

Bugün 9 Eylül 2022… Kurtuluşun 100’üncü yılı…

Bugün, yaklaşık 2 yıl önce bana göndermiş olduğunuz İngiltere kraliçesi göndermenizi hatırladım. Belki bugün sizde benim size göndermiş olduğum resimi ve yazılarımı hatırlarsınız.

 

Size her zaman saygı çerçevesinde yazarak hitap etmişimdir. Sizin bazı ifadelerinize rağmen bunu yapmaya gayret etmişimdir. Tüm bunlara rağmen sektördeki bazı haber kuruluşları konuyu çarpıtarak insanlara servis etmişti. Aynı haber kuruluşları sizin hem şahsımla ilgili hem de soyadımla ilgili rencide maksatlı ifadelerinizi ise görmezden gelmişlerdi.

 Zaten insanların birçoğu görmezden geldikleri gerçekleri bilerek ve isteyerek görmezden geldikleri için vicdanlarını kaybetmiş şekilde ortalıkta gezmiyorlar mı… Belki de bu yüzden şikayet ettiklerinden şikayet ediyorlar ve belki de tam olarak bu yüzden her anlamda acınacak haldeler…  Acı ve ekşi olan gerçekleri görmezden gelip mutlu ettiği zannedilen yalanlara, yalan olduğunun farkında olarak bile inanmak insanoğluna çok şey kaybettirir. Böyle yapmak insanoğluna en başta vicdanını kaybettirir. Ama insan, neyi kaybettiğinin farkında bile olmaz. Vicdan, insanoğlunun kıblesidir. Onu kaybeden bu yalan dünyadan ne kazanabilir ki… Ama bu konuların ne anlama geldiği hakkında bile insanların büyük bir bölümünün en ufak fikri bile yoktur…

Sayın Necip usta, Her şeye rağmen size saygı duyuyoruz. Çünkü siz de kendinize göre doğru olduğuna inandığınız konularda yıllarca görevinizi yaptınız.

•Yaptıklarınız gerçek anlamda Türk mutfağına ve gelecek nesillerimize ne gösterdi…

•Yaptıklarınızın Türk aşçıları nezdinde yabancı mutfaklara ve Fransız mutfağına katkısı ne oldu…

•Yaptıklarınızın Türk mutfağına, Türk mutfak kültürüne etkisi, zararı, varsa katkısı nedir…

İşte ben bu konuları dünya genelindeki gözlem ve tecrübelerimle de size saygı çerçevesinde yazıp anlatmaya çalışarak belirtmişimdir.

Aramızdaki münazara ile ilgili olarak: Benim düşüncelerimle birlikte sizin neredeyse sadece soyadımla alakalı olan düşünceleriniz konusunda yazdıklarınız ve sonrasındaki İngiltere kraliçesi göndermenizle ilgili takdiri, tarih ve kamuoyu gelecekte çok daha iyi verecektir diye düşünüyorum.

Siz bana kendi efsanenizin resmini yollamıştınız. Ben ise size, sizin efsanelerinizi tarihte büyük bir bozguna uğratmış olan ve Türk mutfağı açısından da çok büyük anlamlar ifade eden zaferleri kazanmış olan bizim kendi efsanemizin resimini yollamıştım.

Sayın Necip Usta,

Son yaptığınız paylaşımda sağlığınızla ilgili atlattığınız bir durumu da belirtmişsiniz. Geçmiş olsun dileklerimi lütfen kabul ediniz. Yüce Allah’tan size şifalar dilerim.

9 Eylül vesilesiyle kurtuluşunun 100’üncü yılında Türk mutfağı açısından da büyük önem arz etmekte olan tarihi zaferlerimizde çok önemli emekleri bulunan başta Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, milli mücadele kahramanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Saygılarımla
Tolgahan Gülyiyen
logo-tolgahan.jpglogologo3wtca1logo tolgahanzg logo