DİPLOMA KALPAZANI DOLANDIRICI RAFET İNCE - Türk Mutfağı Hareketi
Bu yazı, Kurucu Başkanımız Sayın Tolgahan Gülyiyen sosyal medya hesabından alınmıştır. Kendisi bu yazısına, Vedat Milor - Rafet İnce gibi isimleri etiketlemiştir. Kendisi Yeşim Salkımın facebook hesabı bulunmadığı için bu yazısına TGRT Haberi ve Fox Haberi de etiketlemiştir. Fox Haberi etiketlemesinin nedenini sayın Tolgahan Gülyiyen yazısı içinde açıklamıştır. 
DİPLOMA KALPAZANI DOLANDIRICI RAFET İNCE
tolgahangulyiyen1453-1923.png
Vedat Milor (sosyal medya etiketi),
TGRT Haber (sosyal medya etiketi) ve Yeşim Salkım ( FOX Haber ) (sosyal medya etiketi)
Sizin şu şeffaf masa programı ne kadar şeffaf? Bizim şeffaf bölge programı kadar şeffaf mı?
Dolandırıcı Rafet İnce ! (sosyal medya etiketi)
Diploma kalpazan Rafet!
Özgeçmişinin yüzde kaçı gerçek Rafet…! 
Rafet İnce (sosyal medya etiketi)
“Nasıl başarılı olunur, kişisel gelişim” konularında üniversitelerde ders veren Rafet!
Bu konularda üniversitelerde seminer veriyormuşsun! Sahi nasıl sahte diploma basılır veya sahte diplomalarla 20 yaşından beri nasıl kariyer inşa edilir konusunu da anlattın mı o öğrencilerimize? Okula, üniversiteye hiç gitmeden nasıl mezun olunur? Bu konuları anlatmış olmalısın o öğrencilere… Anlatmadıysan hemen ekle bu dersi de o seminerlere…Okula, üniversiteye gidip sınavdan sınava girerek türlü sıkıntılara katlanıp çalışarak diploma alanlara sen mi ders veriyorsun Rafet! Üstüne üstlük kişisel gelişim konusunda!…
Bu konuları öğrencilere anlatmadıysan, senin ve seni oralara taşımış olan şebekenin uzmanlık alanı hak gaspı ve dolandırıcılık konulardır… Sen alanın dışında uzman olmadığın konularda ders vermemelisin! Bizim gibi aydın Türk gençlerine en son nutuk atacak kişi bile değilsin! 
Kişisel gelişimle ilgili veya nasıl başarılı olunur konusunda o öğrencilerin önüne çıkıp söz söylemeye insan utanır… Ama siz hiç utanmadınız!
Rafet İnce! Şu diplomaları hala niye çıkartıp ortaya koymadın? 18-19 Haziran 2021’de yayınladığımız dolandırıcılıklarını sana iletmişiz. Hala diplomayı bulamadın mı? Ama sen bizi sadece engellemişsin. Sana dolandırıcı ve Zübük dedik diye bile olsa niye mahkemeye gitmedin?
20 yaşından beri hayali okullardan mezun olduğun yalanıyla ulusal basında kendi adına haberler yaptırttın…Sana kim el verdi? Elinizden kim tuttu? Sizi kimler kolladı? Bu sahtekarlığını, dolandırıcılığını ve emek hırsızlığını bile bile seni oralara kimler getirdi? Bu yazdıklarımın kamuoyu önünde yazılmasını yıllar önce kimler engelledi?
Bir de utanmadan bu konuda sana soru soran arkadaşlarımı sosyal medyada engelliyorsun… Sizin çete ya da tayfa yıllarca kaç insanın hakkına girdi?Nasıl vicdanınız rahat ortalıkta geziyorsunuz? Nasıl pişkin pişkin sırıtarak insanlara palavra anlatabiliyorsunuz? Çok merak ediyorum: Acaba sizin gibilerde bir vicdan var mı? Yastığa başınızı koyduğunuzda nasıl vicdanınız rahat olarak uyuyabiliyorsunuz?
Fox tv siz de güya hakkı savunan doğrunun peşinde koşan muhalif bir kanal olacaksınız. Alın size haber gibi haber! Niye teyit etmediniz bu Rafet İnce’nin özgeçmişini? Bunu programlarınıza çıkarttınız. Niye haber sitenizde hala tutuyorsunuz o yalan içeriği? Sizin sitede bile bu diploma dolandırıcısının Le Cordon Bleu mezunu olduğu yazıyor. Siz nasıl habercisiniz? Sizler nasıl gazetecisiniz? Teyit etmediğiniz bir haberi ve bilgiyi milyonlarca insanla nasıl paylaştınız? Hadi şimdiye kadar bunu gözden kaçırdınız. Şimdi niye hala o bağlantıyı ve sahte içeriği orada tutuyorsunuz? Niye o sahte içeriği kaldırıp konuyla İlgili toplumu bilgilendirecek bir tekzip metni veya düzeltme yayınlamıyorsunuz? 
Vedat, senle en son münazara yaptığımızda tüm yorumlarını ve benim yorumlarımı silip kaçmıştın. Ama en azından münazara yapılabilecek birisin. Yorumlarımı silmemiş olsaydın sınıf bile geçebilirdin ama sen süresiz şekilde sınıfta kaldın. 
En sevmediğim şeylerden biridir: Yazılanı silmek veya yazılanın silinmeye çalışılması... Beni de piyasadan silmekle tehdit etmiş oldukları için, silme konusunda ısrarcı olanlara hiç sınıf geçirtmiyorum. Hatta adaletsiz şekilde kötü niyetli olarak silmeye çok meraklı olanları geri kabul olmaksızın oy birliği ile okulumuzdan ihraç ediyoruz. Çünkü insan en azından yazdığı sözünün arkasında durmalı, hatası varsa hatalı demişim diyebilmeli ve o hatasını sözünü yazdığı yerde de düzeltmeli… Bir eğitimci böyle ilkeleri öğrencilerine öğretemiyorsa zaten eğitimci olamaz. O yüzden sen süresiz şekilde sınıfta kaldın. 
Vedat bey, doğrusu senin gibi birine Rafet gibi diploma dolandırıcısı biriyle böyle bir programa çıkmayı da hiç yakıştıramadım. Sen az çok bizim gibi mürekkep yalamış insansın diye biliyorum. Bir okuldan alın teriyle mezun olup hak edilmiş diplomayı alabilmek için aileleriyle birlikte emek verenleri anlaman gerekirdi. O insanların çektiği sıkıntıları, verdikleri emekleri en çok senin gibi birisinin anlaması gerekirdi. Yani bizim gibi emek harcamadan hiçbir şey kazanmamış insanları en çok senin anlaman gerekirdi. Ama sen bile bunlar gibi dolandırıcılarla yan yana gelebiliyorsun. Sen bile bunlara pirim veriyorsun. Umarım bu bilgiler senin aydınlanmana ve düşünmene vesile olur. Belki bir gün sende mürekkep yalamış, okul okumuş biri gibi düşünürsün…
Vedat, gerçi sen ve desteklediklerin yöresel yemek reçetelerimize bir İngiliz yayınevi desteği ile  “Yunan yoğurdu” yazan ve dünyaya o kitabı farklı dillerde dağıtan Musa Dağdeviren’i de alkışlıyorsunuz. Sizin gibilerden bu konularda hakkaniyetli bir duruş beklemek saçma bile olabilir. Ben de ümit ediyorum işte…
TGRT Haber ve Yeşim Salkım,
O afişte Türk Mutfağı ile ilgili olarak yazdığınız konular var ya… İşte o konularda en son konuşacak olanlardan biridir Vedat Milor… Diploma kalpazanı Rafet İnce’ye gelince; o emek hırsızı dolandırıcı, bu konularda en sonuncu bile olamaz. 
Bir kere onların oraya yazdığınız konularla ilgili konuşabilmesi için ehliyetleri yok. Yurt dışında işin temelinde ne vardır, ne yoktur. Onları bile bilmez bunlar… Ama gidip bulyon reklamında oynarlar. Hazır yemek ürünlerini tanıtırlar. Sonra da gidip mutfaklarında hazır ürün kullanmayanları eleştirirler. 
Vedat da 3 yıldızlı bir restoran şefine akıl vermeye çalışır. O şef zaten ulaşacağını düşündüğü seviyenin en üstüne kendince ulaşmıştır. Kim tanır oralarda Vedat Milor’u dediğinizde de size kızarlar. Ama hakikat budur. Sonra da o 3 yıldızlı şef buna haddini bildirince “yurt dışındaki şeflerin burnu çok havada bizdekilerse tam tersi…” gibi cümleler kurup bizim Türkiye’deki şefleri bile küçümser bu Vedat…
Yurt dışında gurme nasıl olur, yemek eleştirmenleri nasıl olur? Etik kurallar nelerdir? Bunlar bu konulara bile hakim değiller. Bunların bu konularda ehliyetleri veya diplomaları da yok…
Diploma kalpazanı Rafet’e tekrar gelecek olursam;
işte Le Cordon Bleu yetkililerince onaylanmış olan deliller…
Rafet ile ilgili uzun yıllardan beri ulusal basında yazılan özgeçmişin yalan olduğu ve diplomasının da ehliyetinin de olmadığının kanıtını buraya dipnot olarak bırakıyorum. 
Geçtiğimiz yıl paylaşıp sektördeki herkese bunları yollamışız. Şahsen ben de paylaşıyorum. 
20 yaşından beri iddia ederek şahsi reklamını yaptığı konularda sahip olduğu ehliyeti varsa çıkartıp göstersin! 
20 yaşından beri şahsi reklamını yaparak isim yapan o dolandırıcı diploma kalpazanı Rafet, 20 yaşından beri iddia etmiş olduğu diplomalarını herkese göstermelidir !
Gösteremiyorsa da Türk Mutfağı konusunda konuşup gençlerimize akıl vermeye de çalışmasın!
Yalanlar üzerine kurulu kariyerinde ehil olmadığı konularda üniversitelerde seminerler verip, ulusal kanallarda da demeçler vermesin! Bu konularda en son konuşacak kişi bile değildir o diploma kalpazanı Rafet…
Madem gazetecisiniz, habercisiniz ya da üniversitelerde akademisyensiniz: Ehliyeti olmayanları ehil olmadıkları konularda toplum önünde konuşturmayın. Niye konuşturuyorsunuz?
Siz akademisyen cübbesini resim çektirmek için mi giyiyorsunuz? Siz giydiğimiz cübbenin anlamını bilmiyor musunuz? Sizi bilmem ama ben giydiğim cübbenin anlamını iyi biliyorum. Ve o cübbemi birçoğunuz gibi sadece resim çektirmek için giymiyorum.
Üniversitelerimizdeki öğrencilere hitap etmesi için böylelerine kişisel gelişim gibi konularda seminer verdirtmeyin. Böylelerinden ancak ve ancak nasıl sahtekar olunur veya nasıl sahte diploma basılır konusunu öğrenebilirsiniz. 
Kim yıllardır öğrencilerimize böylelerine özendirmeye çalışıyorsa utanmalıdır!
Kim yıllardır böylelerini Türk Mutfağının otoritesi gibi topluma servis edip, ehil olmadıkları konularda insanların önünde konuşturup mutfak kültürümüzü yozlaştırıyorsa onlar da utanmalıdır!
Tolgahan Gülyiyen
logo-tolgahan.jpg
#rafetince #vedatmilor #tgrthaber #yeşimsalkım #foxhaber #FOXTurkiye FOX Haber #nezaman #chefstalk
logologo3wtca1logo tolgahanzg logo