HACETTEPE TIP FAKÜLTESİNDE ENGELLEME GİRİŞİMİ - Türk Mutfağı Hareketi

Hacettepe Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde konuşmakta olan Dr. Kaya Avşar’ın sözü fakülte (dekan?) sorumlusu tarafından engellenmek istendi. Öğrenci, üniversite idari kadrolarının "siyasilerin beklentilerini karşılamasını" eleştirince Fakülte sorumlusu (Dekanı?) tarafından müdahale edildi. Kurucu Başkanımız Sayın Tolgahan Gülyiyen'in konuya getirmiş olduğu yorum şöyledir:

HACETTEPE TIP FAKÜLTESİNDE ENGELLEME GİRİŞİMİ

tolgahangulyiyen1453-1923.png

Sadece hak edenlerin giyebileceği akademisyen cübbesinin anlamını dahi bilmeyenler ne yazık ki sözde akademik unvanlar taşıyarak sözlerimizi kesebiliyorlar… Bizim gibi insanları engellemek istiyorlar… Hangi hakla? Hangi sıfatla?

Bunların sözde taşıdıkları o unvanlar engelleri kaldıranlara verilir, engelleri koyanlara değil.

Hep dedim yine diyorum. Bizim gibi kendi alanlarında okudukları okulları en yüksek ortalamalar ile bitiren insanlar, o kürsülerden konuşarak düşüncelerini bağımsızca ifade etmeyi herkesten çok daha fazla hak ediyorlar.

O cübbeyi resim çektirmek için giymeyin! Unvanınız ne olursa olsun; önce o giydiğiniz cübbenin anlamını öğrenin!

Unvanlar sadece hak edenlere ve o unvanların hakkını layıkıyla verebilenlere verilir. Eğer o cübbenin taşıdığı anlamların hakkını veremiyorsanız; o zaman evrensel anlamda tüm insanlık nezdinde sözde unvanlarınızın hiçbir meşruiyeti ya da hiçbir değeri olmaz.

 

Tolgahan Gülyiyen

logo-tolgahan.jpg

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo