GOURMAND COOKBOOKS ÖDÜLLERİ ZIRVASI NEDİR, HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ - Türk Mutfağı Hareketi
GOURMAND COOKBOOKS ÖDÜLLERİ ZIRVASI NEDİR, HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ

GOURMAND COOKBOOKS ÖDÜLLERİ ZIRVASI NEDİR? HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

tolgahangulyiyen1453-1923.png

Bu ödüller için kitapların Oskarı veya kitapların Nobelli demiş olanlar ya da halen diyenler geri zekalı ve aptal olmadıklarını bilimsel olarak kanıtlamalıdırlar.

Bilim ve teknoloji ne kadar güzel iki şey değil mi? Günde en az 1 saat bilimsel olarak düşünmeye çalışıyorum. Düşünmek sadece belli bir zümreye ait diyorlar ama hayır! Bence bir beyni olan herkes eğer isterse ve yeterli yumurta ile beslenebilirse düşünebilir. Hatta düşünmek ve sorgulamak akademik unvanları olanlar için bile geçerlidir. Bu söylediklerimi ve yazdıklarımı en çokta sözde akademik unvanlar taşıyıp hiç düşünüp sorgulamayanlar anlamaya çalışmalıdır.

Bunu söylemek istemezdim. Ancak bu dünyada kendisini akıllı zanneden bir grup insan milyonlarca aptal ve geri zekalıyı zırvalarıyla kandırıyorlar. Kandırılanlar arasında herkes olabilir hatta akademik unvan taşıyanlar bile kandırılanlar arasında olabilir. Beyinlerin yerine unvanların sorgulama ve düşünme yapamıyor olmasına bunun nedeni diyebiliriz.

Aptal ve geri zekalı diyebileceğimiz topluluklar ise kendilerine söylenen yalanlara kanıp düşünmeden sorgulamadan belli kişilerin çok başarılı olduğunu bile zannedebilir.

Şu Gourmand Cookbooks Awards (ödülleri) ile ilgili yerli veya yabancı haber kanallarında yer alan ifadelere ya da bu ödüller için kitapların güya Oskarları veya kitapların güya Nobel ödülleri diye haberler yapanlara, bu yönde yazı yazanlara kimler inanır? Tüm bunlara ancak gerizekalı olan aptallar inanır.

Eğer akademisyen kimliği taşıyıp bunlara inananlar var ise onlar da aptal, gerizekalı ve beyinsiz olabilir.

Dedim ya, söylemek istemezdim ama bunlar gerçek hakikatlerdir. Ve hakikatler her zaman acıdır. Benim kalemim de bu hakikatleri biraz daha tatlı ve acı yazar. Bu yüzden de isteyen istediği gibi düşünmekte veya düşünmemekte de özgürdür.

Bu inandığınız adamların internet (web) sitelerinde belirtmiş oldukları e-posta adresleri bile çalışmıyormuş. Türkiye de bir aşçılık federasyonu vardı. Onlar ile ne kadar da benzer bir durum…Onların ki de çalışmıyordu. Belki artık çalışıyordur.

Tüm bunları özetleyen kelimeler ne midir? “CEHALET, ŞUURSUZLUK VE TRAJİKOMİKLİK”

Bu kelimelere ek olarak sizler de istediğinizi ekleyebilirsiniz.

Tüm bu ifade ettiklerimden faydalanmak isteyebilecek olanlara saygı ve sevgilerimle…

Tolgahan Gülyiyen

Dünya Türk Mutfağı Akademisi – Türk Mutfağı Diriliş Hareketi

Kurucu Genel Başkanı

seal_of_wtca.pngtmdh_logA.png

DİPNOTLAR

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo