tolgahangulyiyen1453-1923.png

TÜRK MUTFAĞI OLARAK MÜTEŞEKKİRİZ

Vazifesi olan insanlar elbette teşekkür beklemezler. Vazifesi için teşekkür beklemeyen insanların düşüncelerini en iyi anlayanlardan biri olduğumu düşünüyorum.

Sayın Ülkü Menşure Solak, Peygamber Efendimizin sofrasını ve İslam Mutfağını çok uzun yıllar önce en doğru şekilde yazarak aslında görevini yerine getirmişti. Ancak buna rağmen çoğu kez olduğu gibi toplumun önüne ehil olmadıkları konularda yanlış insanları çıkartanlar, onu ve çalışmasını görmezden geldiler. Bizleri birinci dereceden ilgilendiren bir yanlışa ve haksızlığa, sahip olduğumuz misyonlar gereğince de asla sessiz kalamazdık.

Bizler de Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’in Sofrası ve İslam Mutfağı hakkında toplumu yanlış yönlendirip kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarını ifşa ederek vazifemizi yerine getirdik. İslam Mutfağı Nedir, Ne Değildir konusunu insanlara anlatmak sorumluluğumuzu ve vazifemizi yerine getirebilmeye çalıştık. Bunu da en doğru şekilde yaptığımızı düşünmekteyim.

Belli kesimler bazı şeyleri belki de hiç anlayamayacaklardır. Bazı kesimler de belli konuları iyi anlasalar bile işi anlamamazlığa vuracaklardır. Zaten öyleleri ile kayıp edecek vaktimiz de yok.

Ancak anlayabilecek olanlar nezdinde sahip olduğumuz vazifelerimizi yerine getirebilmemiz için bizlere yapmış olduğu önemli çalışmaları ile yardımcı olmuş olan değerli Ülkü Menşure Solak hanımefendiye teşekkür etmekte gerekiyordu. Bu teşekkür de aslında üstümüze düşen bir görevdi. Kendisine vazifelerimize yapmış olduğu çok önemli katkılardan ötürü Türk Mutfağı olarak müteşekkiriz.

En Derin Saygılarımla

Tolgahan Gülyiyen

logo-tolgahan.jpg

KONU İLE İLGİLİ OLABİLECEK OLAN BAĞLANTILAR

İSLAM MUTFAĞI NEDİR, NE DEĞİLDİR

TÜRK MUTFAĞI VE İSLAM MUTFAĞI ADINA TEŞEKKÜR EDERİZ

Görsel-1 için: Lütfen Buraya Tıklayınız

Görsel-2 için: Lütfen Buraya Tıklayınız

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Tüp Bebeğim

Kıbrıs Girne Tüp Bebek

Cyprus Kyrenia IVF Center

Kıbrıs Mobilya Mağazası - SIRDAŞ