HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENİR Mİ - SÖYLENMEZ Mİ VE NEDEN - Türk Mutfağı Hareketi

HER DOĞRU HER YERDE SÖYLENİR Mİ - SÖYLENMEZ Mİ VE NEDEN?

 

"Her doğru her yerde söylemez." lafını söyleyenler eğer dolandırıcı değiller ise; bu laf kesinlikle zayıf ve acizlerin söylediği bir laftır.

Dürüst, güçlü ve kararlı insanlar her istediğini hertolgahangulyiyen1453-1923.png yerde, herkese karşı söyleyebilirler. Kimileri "Dünyaya bir kere gelmişiz." deyip kendilerine her şeyi mübah sayarlar ya hani…Hatta bir de ince ince planlar yapıp, başkalarının haklarını gasp edercesine hesaplar yaparlar… Ben de diyorum ki; bu geçici olan yalan dünyada ne doğru bildiğimden dönerim, ne de kimseden hak ettikleri lafları esirgerim. Çünkü 2 günlük dünyada fırıldak olmanın lüzumu yok. Nasıl olsa öyle de böyle de öleceğiz. Kaçamayacağımı bildiğim ölümle bile yüzleşmekten çekinmiyorum. O gün geldiğinde yalan olan her şeyin arasındaki tek gerçeğe kavuştuğum için sevinç ile gülümseyeceğim. Çünkü siz dünyanın içindekiler kocaman bir yalandan ibaretsiniz. Gerçeklerden kaçtığınız müddetçe sadece kendinizi kandırdığınız yalanlarla mutlusunuz. Ben ise gerçeklerle yüzleşirken mutluyum. Sizlerin çoğunun kaçtığı hakikatlerden olan o ölüm dediğiniz şey ise beni gerçek olan hakiki mutluluğa ulaştıracak olan tek gerçek. Ben sadece hakikatin ve hakkın peşindeyim. Sadece hakka ve hakikate teslimim. Böylelerinden duyup duyabileceğiniz aslında hiç duymak istemediklerinizdir. Hatta hayattayken hep kaçmak istediklerinizdir.

Bu çağda galiba yeni modalardan biri de "GENİŞ OLMAK." Efendiler! Çekinceleri olanlar ve kendilerine güveni olmayan insanlar “GENİŞ” olurlar. İsteyen istediği kadar hakikatlerden kaçarken bahane olarak kendilerine geniş olmayı tercih etsin. Benim için hiç sakıncası yok. Lakin benim için aslolan alnım ak ve açık olsun. Rabbim hiç kimseyi zatından başkasına asla muhtaç etmesin. Başım sadece hakka eğik olsun. Kullar arasında başım hep dik olsun. Çünkü bu yalan dünyada söz konusu hakikatler ise gerisi teferruattır… Dünya ve içindekiler kocaman bir yalandan ve oyundan ibaret. Ama yine de yalanlar arasında tek güç sahibi olan hakikati, yani en sevgiliyi bilerek ve sadece onu hissedip, bir tek ona boyun eğerek yaşamak çok güzel.

En Derin Saygı ve Sevgilerimle

Tolgahan Gülyiyen

logo-tolgahan.jpg

BİLGİ: Bu yazı Sayın Tolgahan Gülyiyen tarafından 1 Temmuz 2015 tarihinde yazılmıştır.

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo