EY GENÇ TÜRK AŞÇISI !

EY GENÇ TÜRK AŞÇISI !

EY GENÇ TÜRK AŞÇISI !

Kurucu Başkanımız Sayın Tolgahan Gülyiyen, 19 Mayıs’ın anlam ve önemi dolayısıyla paylaştığı “Genç Türk Aşçılarına Bıraktığım Emanet – Genç Türk Aşçılarına Hitabe” konu başlıklı bir yazısında genç Türk aşçılarına seslenmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize olan hitabesinin mutfak sanatları alanındaki tercümesini yıllar önce genç Türk aşçıları için yapmış olan Sayın Tolgahan Gülyiyen, kaleme aldığı yazısının son bölümünde şu ifadelere yer vermiştir.

“Bugün taşıdığım emaneti gençlerimize, yani Türk mutfağını gelecekte temsil edecek olanlara teslim ederken şunları söylemek istiyorum:

Saygıdeğer Efendiler,

Mustafa Kemal Atatürk’ten teslim aldığım emanetleri mutfak sanatları alanında Türk mutfak kültürünün istikbali için büyük bir onurla taşıyıp, gerektiği gibi tertemiz şekilde onları muhafaza ederek yıllarca korudum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından doğrudan şahsıma iletilen ve onun Türk gençlerine bırakmış olduğu emanetleri de sembolize etmekte olan hitabesini ulusal mutfak kültürümüzün tüm dünyadaki yüksek çıkarları doğrultusunda, 20 Ekim 2017 tarihinde Türk Aşçıları için uyarlamış ve genç Türk aşçılarına 20 Ekim 2027 tarihinde iletilmesi için arşivlemiştim. 

Ulusal mutfak kültürümüz için çalışıp çabalayan tüm dünyadaki genç Türk aşçılarına bu hitabenin 20 Ekim 2027 tarihinden önce, yani tam olarak 19 Mayıs 2022 tarihinde iletilmesini ve yine 20 Ekim 2027 tarihli olarak paylaşılıp dünyaya ilan edilmesini uygun gördüm. 

Uzun yıllardan beri Türk mutfağı davamız için engelleri aşarak türlü sıkıntıların, zorlukların üstesinden gelebilmek için büyük mücadeleler verdik. Gerek Zeki Gülyiyen’in ödemiş olduğu ağır bedellerden sonra, gerekse şahsıma ödetilen ve ödetilmek istenmiş olan bedellerden sonra; bugün elde etmiş olduğumuz sonuç, Türk mutfağının geleceği için son derece önemlidir.

Bu sonucu gelecekte Türk mutfağı için çalışacak olan Türk gençlerine emanet ediyorum.

Anlayanlar farklı dillere de tercüme ederek anlamayanlar için, duyanlar ise duymayanlar için; genç Türk aşçılarına emanet olarak bırakmış olduğum bu hitabeyi ilgili tüm sözlerimle birlikte böylece iletebilir.

Gereğini Bildiririm

Ne Mutlu Türk Mutfağı Diyene!”

-Tolgahan Gülyiyen

Sayın Tolgahan Gülyiyen'in “Genç Türk Aşçılarına Bıraktığım Emanet – Genç Türk Aşçılarına Hitabe” konu başlıklı yazısını okumak için: Lütfen Buraya Tıklayınız.

İlgili yazıyı PDF olarak indirmek için: Lütfen Buraya Tıklayınız.

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

tmdh_logA.png

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo