DEĞERİNİ HALEN KORUYAN O YENİ YIL MESAJI - Türk Mutfağı Hareketi

DEĞERİNİ HALEN KORUYAN O YENİ YIL MESAJI

TMDH 2022 YENİ YIL MESAJI

Her yeni yıl kurumsal mesajımız olarak yayımlanması kararlaştırılmış olan WTCA ve TMDH'nin Onursal Başkanı Sayın Zeki Gülyiyen’in trajik kaybından kısa bir süre önce 2009 yılı için çalışma arkadaşlarıyla birlikte yayımladıkları ve üzerinden yıllar geçmesine rağmen anlamını halen koruyan, asla silinemeyen o yeni yıl mesajını bir kez daha 2022 yılı için sizlerle paylaşıyoruz.

 

TMDH - WTCA Onursal Başkanı Zeki Gülyiyen'in Yeni Yıl Kutlaması

(2008 yılında Kurban Bayramı ve yaklaşmakta olan 2009 yeni yıl mesajı beraberce yayınlanmıştır.)

ATAD Kurucu Başkanı Zeki Gülyiyen'in Yeni Yıl Kutlaması

Anadolu Turizm ve Aşçılar Derneği (ATAD) Başkanı Zeki GÜLYİYEN ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ekrem SARPKAYA, Emre GÜNER, Ahu UZUNOĞULLARI GARİPGİL, Ömer BAŞARIR, Ergin EROL, Veysel ERDİVAN, Mustafa YILMAZER, yaklaşan Yeni Yıl öncesi yayınladıkları ortak mesajda, dernek üyelerinin ve bütün meslektaşlarının 2009 yılını kutlayarak, “2009 yılı dünyaya barışın hâkim olması ve insanlığın huzur içerisinde yaşamasını diliyoruz” dedi.

ATAD Başkanı, bayramların birlik ve kardeşliğin yoğun olarak yaşandığı özel günler olduğunu kaydettiği bayram mesajlarında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle insanlarımızın birbirleriyle kucaklaştığı, dargınların, küskünlerin barışması, herkesin birbirlerine sevgi ve barış ile yaklaşması, hepsinden önemlisi çocuklarımıza barışı ve sevgiyi aşılayabilmemiz açısından önemli bir fırsattır... Ülke olarak yaşadığımız bu zor günlere ve sıkıntılara rağmen, birbirimizle kucaklaşmamız, birbirimizi hoş görmemiz, birbirimize dayanarak güç oluşturmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Bu bağlamda, üyelerimiz ve bütün meslektaşlarımızın yeni yılını en içten dileklerimle kutlarız, Yeni yılda dünyaya barışın hâkim olması ve huzur içerisinde yaşamaları en büyük dileğimizdir.”

ATAD Başkanı Zeki GÜLYİYEN ve Yönetim Kurulu üyeleri, “Ulus olarak bize, birbirimize olan sevgi ve saygımızın yanı sıra birlik, beraberlik ve dayanışma isteğimizi gösterme fırsatı veren özel günlerde birbirimizi hoş görme sevgi ile yaklaşma özlemi içerisindeyiz. Camiamızın bazı sorunları ve sıkıntıları olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunların başında iletişimsizlik, duyarsızlık ve hep ben olma gelmekte. Ülkemizde bu sorunları aşmanın tek yolu birlik, beraberliğin önünün açılmasından geçiyor. Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi girişimci ve cesur, ben değil biz diyen meslektaşlarımızın önü açılırsa diyaloglar artacak, bu vesile ile birlik ve beraberlik katlanarak artacaktır. Birlikte söz konusu sıkıntılar kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Bizler, Türk milletinin her şeyin en iyisine layık olduğu inancı ve insanımızın, uygarlığın bütün nimetlerine ulaştırılması amacıyla mücadelemize birlik ve beraberlik içerisinde devam etmeliyiz. İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramların, toplumsal hayat açısından büyük bir önem ve değere sahiptir. Bu güzel günleri, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hâkim olduğu bir mana iklimini yaşamak ve kalıcı kılmak için bir vesile olarak görmek gerekmektedir. Anadolu Turizm ve Aşçılar Derneği adına bütün meslektaşlarımızın huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir dünya dileğiyle, tüm turizm ve iş dünyasının, Türk halkının Mübarek Kurban Bayramı’nı en içten duygularımızla kutlar, ATAD olarak, ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, sevgi ve huzur getirmesini dileriz”. (Yayımlanma Yılı: 2008-09)

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ ARŞİV BİRİMİ

ARŞİV.jpg

ARŞİV-2019-2020

ARŞİV-2020-2021

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo