ALLAH TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYANLARDAN RAZI OLSUN

Allah, Taş Üstüne Taş Koymak İçin Çalışanlardan, Bazı Aşçılık ve Mutfak Sanatları STK’larından ve Meslektaşlarımızdan Razı Olsun.

(İzmir-Elazığ)

”Sadece Allah’ın rızasını gözetenler yaptıkları işlerde insanların beğeni ve takdirlerini asla hiçbir zaman önemsemezler. Çünkü onlar mükâfatı bir tek Allah’tan dilerler, umarlar. Bazen bir mesaj verirsiniz ve o mesajı beğenip beğenmeyenlerin sayıları hiç önemli değildir. O mesaj yerine ulaşır. Öyle mesajlar yerine ulaşmakla da kalmaz, bazı muhataplarına şimdiye kadar düşünemediklerini düşünmek ve yapmadıklarını da yapmak zorunda bile bırakabilir. İşte o yüzden o tarz mesajları beğenenlerin sayısı hiç önemli değildir. Asıl olan mesajın niteliğidir ve hayır için neye vesile olabildiğidir.”

TMDH ARŞİV 30 Ekim 2020 - 1 Kasım 2020

MESAJ  “Özellikle mesleğimizle ilgili çalışan bazı STK'lara seslenmek istiyoruz: Böyle anlarda mühim olan kurumsal logolar ile sadece taziye mesajı yayımlamak değildir. Sivil toplum kuruluşları maddi getiri sağlayan projelerden ziyade, sosyal konuları destekleyen çalışmalara daha fazla eğilmelidirler. Bu konularda insani dayanışma, seferberlik gerektiren kampanyalarla ilgili çalışmak, çalışanlara destek olmak veya hiç olmaz ise bu konularda çalışanları ya da projeler üretenleri sosyal medyada paylaşarak destek olunmasına vesile olmak mesleğimizle ilgili tüm STK'ların hem insani hem de asli sorumluluğu olmalıdır diye düşünmekteyiz.

Sayın Müge Anlı hanımın bu anlamlı kampanyası özellikle aşçılık ve mutfak sanatları camiamız içerisindeki STK'lar içinde çok önemli bir örnek teşkil etmektedir.

Ön ayak oldukları ve vesile oldukları bu çalışmaları her açından takdire şayandır. Her zaman örnek alınmalı, maddi ve manevi olarak da desteklenmelidir.

Camia olarak geçmişte böylesi sosyal kampanyalara ne denli duyarlı olamadığımızın elbette bilincindeyiz. Rahmeti Zeki Gülyiyen şefimizin benzer tarzda insani amaçlarla oluşturduğu kampanyalara belli kesimler dışında kimse el uzatmamıştı. Ancak mesleğimizle ilgili konularda böylesi kampanyaları hiç olmaz ise sosyal medya hesaplarımızdan duyurmak ve manevi destek sağlamak adına bile birlik olabilmek gerektiğini düşünmekteyiz.

Bazı aşçılık ve mutfak sanatları STK'larının sosyal medya hesaplarında çoğu zaman hazır yemek reklamına veya firma reklamlarına yer verdikleri gibi böylesi insani durumlarda dahi olsa bu tür konulara da eğilerek hiç olmaz ise mesleğimizle ilgili olan bu meselelerde duyarlılık göstermelerini umuyoruz. Bu konularda örnek olan Müge Anlı gibi çalışmalar yapanları sosyal medya hesaplarında paylaşımları temennimizi tüm sektördeki meslektaşlarımızla açık yüreklilikle paylaşmak istiyoruz.

ARŞİV CAMİAMIZA ÖRNEK MÜGE ANLI

ARŞİV İZMİR ÇAĞRI

ARŞİV ELAZIĞ ÇAĞRI

ARŞİV ELAZIĞ 

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

tmdh_logA.png

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Girne Tüp Bebek