CAMİAMIZA ÖRNEK: MÜGE ANLI VE DOSTLARI MOBİL AŞEVİ

Müge Anlı'nın aşevi özellikle meslektaşlarımıza, camiamıza  ve herkese örnek olmaya devam ediyor.

Araştırmacı gazeteci Müge Anlı Kızılay ile el ele vererek aşevi kampanyası başlatmıştı. Bu kampanya kapsamında hayırsever Müge Anlı ve izleyicisi ikisi yerleşik toplamda 12 aşevi bağışında bulunmuşlardı. Daha öncede Elazığ'da depremzedelere aşevi gönderen yardım sever Müge hanımın aşevi, 6,6 ile sarsılan İzmir'deki depremzedelere hizmet için deprem bölgesine gitti. Aşevi 3 öğün yemek ile depremzedelere hizmet verecek.

Müge Anlı başlattığı kampanya ile her kesimden takdir ve destek toplamaya devam ediyor.

Kendisinin böylesi güzel bir yardım kampanyasına öncü olması aşçılık ve mutfak sanatları camiamız içinde önemli bir örnek teşkil etmektedir diye düşünüyoruz. Sektörümüzdeki tüm bireyleri ve STK'larımızı Müge Anlı hanımın aşevi kampanyasına hiç olmazsa manevi olarak destek olmaya davet ediyoruz.

Böylesi güzel örnek teşkil eden hayırlı yardım kampanyasının en azından sektörümüzdeki STK'ların sosyal medya hesabından paylaşılarak desteklenmesi mesleğimiz açısından da bir sorumluluktur diye düşünüyoruz. Böylesi önemli sosyal sorumluluk kampanyasını paylaşmak mesleğimizdeki STK'lara ve burada görev yürüten meslektaşlarımıza da önemli bir örnek teşkil edecektir, etmelidir.

Camia olarak geçmişte böylesi sosyal kampanyalara ne denli duyarlı olamadığımızın elbette bilincindeyiz. Rahmeti Zeki Gülyiyen şefimizin benzer tarzda insani amaçlarla oluşturduğu kampanyalara belli kesimler dışında kimse el uzatmamıştı. Ancak mesleğimizle ilgili konularda böylesi kampanyaları hiç olmaz ise sosyal medya hesaplarımızdan duyurmak ve manevi destek sağlamak adına bile birlik olabilmek gerektiğini düşünmekteyiz.

Bazı aşçılık ve mutfak sanatları STK'larının sosyal medya hesaplarında çoğu zaman hazır yemek reklamına veya firma reklamlarına yer verdikleri gibi böylesi insani durumlarda dahi olsa bu tür konulara da eğilerek hiç olmaz ise mesleğimizle ilgili olan bu meselelerde duyarlılık göstermelerini umuyoruz. Bu konularda örnek olan Müge Anlı gibi çalışmalar yapanları sosyal medya hesaplarında paylaşımları temennimizi tüm sektördeki meslektaşlarımızla açık yüreklilikle paylaşmak istiyoruz.

Özellikle mesleğimizle ilgili çalışan bazı STK'lara seslenmek istiyoruz: Böyle anlarda mühim olan kurumsal logolar ile sadece taziye mesajı yayımlamak değildir. Sivil toplum kuruluşları maddi getiri sağlayan projelerden ziyade, sosyal konuları destekleyen çalışmalara daha fazla eğilmelidirler. Bu konularda insani dayanışma, seferberlik gerektiren kampanyalarla ilgili çalışmak, çalışanlara destek olmak veya hiç olmaz ise bu konularda çalışanları ya da projeler üretenleri sosyal medyada paylaşarak destek olunmasına vesile olmak mesleğimizle ilgili tüm STK'ların hem insani hem de asli sorumluluğu olmalıdır diye düşünmekteyiz.

Sayın Müge Anlı hanımın bu anlamlı kampanyası özellikle aşçılık ve mutfak sanatları camiamız içerisindeki STK'lar içinde çok önemli bir örnek teşkil etmektedir.

Ön ayak oldukları ve vesile oldukları bu çalışmaları her açından takdire şayandır ve her zaman örnek alınmalı, maddi ve manevi olarak desteklenmelidir.

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

tmdh_logA.png

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Tüp Bebeğim

Kıbrıs Girne Tüp Bebek

Cyprus Kyrenia IVF Center

Kıbrıs Mobilya Mağazası - SIRDAŞ