AŞÇILIKLA İLGİLİ TÜM SİVİL TOPLUMA İNSANLIK VE ELAZIĞ İÇİN ÇAĞRIMIZDIR

Elazığ'da gerçekleşen depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara ise acil şifalar diliyoruz. Liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen Elazığ Belediyesine bireysel olarak baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletmiştir. Ayrıca bireysel olarak kendisi eğer varsa yapabileceği bir şey, tüm arkadaşlarıyla beraber elinden geldiğince depremde mağdur olanlara yardım için hazır olduğunu da Elazığ belediyesinin bilgisine sunmuştur.

Bunların yanı sıra TMDH olarak bu tür insanlığı ve toplumu ilgilendiren doğal afet olaylarında biz aşçılara ve aşçılar tarafından oluşturulan sivil topluma da büyük sorumluluk düşmektedir diye düşünmekteyiz. Aşçılıkla ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarına ve her bireye bu tür konularda en temel görev ve sorumluğumuzun başında gelen insani anlamda çağrıda bulunmaktayız. Bu konuda bir sivil toplum kuruluşu olan AKUT derneği her anlamda biz aşçılar içinde önemli bir örnek teşkil etmektedir.

Sadece Elazığ’da değil gelecekte dahi olası her yerde bu tür konularda bilinçlenerek gerekli yardım ve dayanışmayı aşçılar olarak her alanda, her yerde yapmamız gerektiği fikrini savunuyoruz. Bu konuda da üstümüze düşeni yaparak insanları bilinçlenmeye ve bilinçlendirmeye davet etmekteyiz. 

Toplumsal afetlerde ve olaylar da en önemli konulardan biri beslenme, erzak ve gıdadır. Şu halde biz aşçılar da her zaman en kutsal görevlerimizden biri olan insanların en temel ihtiyacı olan beslenmesine toplumsal olaylar da kayıtsız kalamayız, kalmamalıyız. Bu konuda herkesi teşvik etmek ve üstümüze düşeni en önde yapmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur diye düşünmekteyiz. Bu konularda ki detaylı düşünce ve fikirlerimize BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla Kamuoyuna Duyurulur.

TMDH Sözcülüğü

sözcü.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo