ZEKİ GÜLYİYEN 2009-2020 YENİ YIL KUTLAMA MESAJI - Türk Mutfağı Hareketi

ZEKİ GÜLYİYEN 2009-2020 YENİ YIL KUTLAMA MESAJI

Bilgi: Resmî internet sitemizin kamuoyuna açılış tarihi, TMDH'nin ilan tarihi olan 7 Ocak 2020'dir.  Sitemizde bu tarihten önce yapılmış olan açıklamalar sosyal medya üzerinden kamuoyuna açık olarak paylaşılmıştır. Sitemizde yer almakta olan 7 Ocak 2020 öncesi tarihli tüm açılamalar aynı zamanda mevcut tarihleriyle kamuoyuna kapalı olan resmî internet sitemize de yüklenmiştir.
ATAD Kurucu Başkanı Zeki Gülyiyen'in Yeni Yıl Kutlaması
Anadolu Turizm ve Aşçılar Derneği (ATAD) Başkanı Zeki GÜLYİYEN ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ekrem SARPKAYA, Emre GÜNER, Ahu UZUNOĞULLARI GARİPGİL, Ömer BAŞARIR, Ergin EROL, Veysel ERDİVAN, Mustafa YILMAZER, yaklaşan Yeni Yıl öncesi yayınladıkları ortak mesajda, dernek üyelerinin ve bütün meslektaşlarının 2009 yılını kutlayarak, “2009yılı dünyaya barışın hakim olması ve insanlığın huzur içerisinde yaşamasını diliyoruz” dedi.
ATAD Başkanı, bayramların birlik ve kardeşliğin yoğun olarak yaşandığı özel günler olduğunu kaydettiği bayram mesajlarında şu ifadelere yer verdi:
“öncelikle insanlarımızın birbirleriyle kucaklaştığı, dargınların, küskünlerin barışması, herkesin birbirlerine sevgi ve barış ile yaklaşması, hepsinden önemlisi çocuklarımıza barışı ve sevgiyi aşılayabilmemiz açısından önemli bir fırsattır... Ülke olarak yaşadığımız bu zor günlere ve sıkıntılara rağmen, birbirimizle kucaklaşmamız, birbirimizi hoş görmemiz, birbirimize dayanarak güç oluşturmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Bu bağlamda, üyelerimiz ve bütün meslektaşlarımızın yeni yılını en içten dileklerimle kutlarız, Yeni yılda dünyaya barışın hâkim olması ve huzur içerisinde yaşamaları en büyük dileğimizdir.”
ATAD Başkanı Zeki GÜLYİYEN ve Yönetim Kurulu üyeleri, “Ulus olarak bize, birbirimize olan sevgi ve saygımızın yanı sıra birlik, beraberlik ve dayanışma isteğimizi gösterme fırsatı veren özel günlerde birbirimizi hoş görme sevgi ile yaklaşma özlemi içerisindeyiz. Camiamızın bazı sorunları ve sıkıntıları olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunların başında iletişimsizlik, duyarsızlık ve hep ben olma gelmekte. Ülkemizde bu sorunları aşmanın tek yolu birlik, beraberliğin önünün açılmasından geçiyor. Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi girişimci ve cesur, ben değil biz diyen meslektaşlarımızın önü açılırsa diyaloglar artacak, bu vesile ile birlik ve beraberlik katlanarak artacaktır. Birlikte söz konusu sıkıntılar kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Bizler, Türk milletinin her şeyin en iyisine layık olduğu inancı ve insanımızın, uygarlığın bütün nimetlerine ulaştırılması amacıyla mücadelemize birlik ve beraberlik içerisinde devam etmeliyiz. İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramların, toplumsal hayat açısından büyük bir önem ve değere sahiptir. Bu güzel günleri, kırgınlıkların, dargınlıkların unutulduğu, karşılıklı sevgi ve saygının pekiştiği, hoşgörünün hâkim olduğu bir mana iklimini yaşamak ve kalıcı kılmak için bir vesile olarak görmek gerekmektedir. Anadolu Turizm ve Aşçılar Derneği adına bütün meslektaşlarımızın huzur ve barış içerisinde yaşadığı bir dünya dileğiyle, tüm turizm ve iş dünyasının, Türk halkının Mübarek Kurban Bayramı’nı en içten duygularımızla kutlar, ATAD olarak, ülkemize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik, sevgi ve huzur getirmesini dileriz
2008
2009 yılında kurban bayramı mesajı ve yaklaşmakta olan yeni yıl mesajı beraberce yayınlanmıştır.
TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ
ARŞİV BİRİMİ
logologo3wtca1logo tolgahanzg logo