LİDERİMİZ RÖPORTAJ TEKLİFİNİ REDDETMİŞTİR

Liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen, 7.Ekim.2019 tarihinde kendisine “-Babanla çok dernek toplantısında birlikte olduk. hiç olmazsa onu senin başarılarınla bir analım ve kıskananlar ne isterlerse düşünsünler..."diyerek bir nevi röportaj teklifinde bulunan turkiyeturizm.com'un editörü, aynı zamanda gazeteci olan sayın Özkan Altıntaş'ın bu teklifini reddetmiştir.

Liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen, Sayın Altıntaş'a cevaben "ben çalıştığım her yerde sadece kendim, ideallerim için çalıştım." demiştir. Ayrıca kendisi, Sayın Altıntaş'ın aradığı cevapların zaten sosyal medya paylaşımlarında bulunduğunu, albümlerde yer aldığını ve detaylı incelerlerse de tüm aradığı cevapları bulacağını, göreceğini iletmiştir. Özellikle Sayın Altıntaş'tan kendisinin hiç bir makalesinin, hiç bir yerde yayınlanmasını istemediğini "o derecede akademik makaleler her yerde yayınlanmayı hak etmiyorlar." diyerek istemiş ve bunu bilhassa belirtmişlerdir.

Liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen, gazeteci Sayın Altıntaş'ın kendisiyle bir röportaj yapabilecek yeterlilik düzeyi bulunmadığını düşündüklerinden ötürü ve 10 yıl sonra da böyle bir teklifi “kıskananlar ne isterse düşünsünler” şeklinde bir anlayış ile yaptıkları için böyle uygun görmüştür. Liderimiz ve bizler asla birilerini kıskandırmak niyeti ile hareket etmiyoruz. Ayrıca farklı algılara ve birilerinin kendi amaçlarına hizmet edecek her teklifleri bizlerin nezdinde değersizdir.

Liderimiz ve şefimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen, her alanda olduğu gibi ata mesleği anlamında da hiç bir zaman, hiç bir yerde kendini kanıtlamaya ihtiyaç dahi duymamıştır ve asla duymamaktadır. Sayın Tolgahan Gülyiyen yıllarını fazlası ile baba ve aile mesleğine vakfetmiştir. Kendisi baba mesleğini sürdüren bir şef olmanın yanı sıra Türk mutfağı için çok daha fazlasıdır. Kendileri çok daha farklı alanlarda da, çok başka ufuklara bakarak Türk mutfağı adına büyük anlam ifade etmektedir.

Hiç kimse liderimizi sektördeki başkaları ile karıştırmamalıdır. Özellikle şişirterek ön plana çıkarttıkları aslında mesleksel anlamda ve birçok alanda yetersiz kişilerle kıyas dahi etmemelidirler. Sayın Altıntaş’a, hava atmaya ve insanları kıskandırmaya çok meraklı olarak yıllarca birilerinin desteği ile ön plana çıkartılmış olanlarla, Liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen'i asla karıştırmaması tavsiyesinde bulunuyoruz. 

 Sayın Özkan Altıntaş’ın emir kipleri kullanıp kendi istedikleri türden bir amaçla kendilerine haber veya röportaj alabileceklerini düşünmüş olmaları da ayrıca bir hatadır.

 Ayrıca Sayın Altıntaş'ın, Rehber Şefimiz ve Önderimiz Rahmetli Zeki Gülyiyen’i anmaya bu kadar istekli görünmelerini şaşkınlıkla karşılıyoruz. Kendileri diğer birçok kişi gibi Rahmetli Şefimiz Zeki Gülyiyen’in Türk mutfağı adına ne kadar önemli bir figür olduğunu bilmelerine rağmen, kendi değimleri ile bir çok toplantıda beraber bulunmalarına rağmen acaba bu zamana kadar çok defa hatırlamış ve anmış olmaları gerekmez miydi ? diye düşünerek soruyoruz. 

Bizler, Sayın Altıntaş’ı kendisinin de yorumunda ifade ettiği “Sevgili Tolga o gibi yazılara ve özgürlüğe karşı olanlar kimseye el vermeden piyasadan silindi. Sen doğru yoldasın. Babanda böyle isterdi.” cümlesini daha da açmaya davet ediyoruz. Kendisini geçmişte bu tür uygulamalara ne derecede şahit olduğunu konuşmaya, kimler tarafından kimlere ne tür haksızlıklar yapıldığına dair bildiği bütün gerçekleri konuşarak, tüm adaletsizliklere ve zalimliklere açıklık getirmeye davet etmekteyiz.

 Tüm bunları bilen Sayın Altıntaş'ın ve diğer sektörün haberciliğini yapanların, böyle uygulamalardan haberdar olmalarına rağmen neden ses çıkartmadıklarını, bu konularda neden sessiz kalmış olarak Türk mutfağına ihanet derecesindeki bu zulümlere rıza göstererek bunun bir parçası konumunda, bunlara ortak oldukları konusuna evvela açıklık getirmeleri gerektiğini ifade ediyoruz.

Türk mutfağına çok büyük bir zarar vermiş bu ihanet anlayışını gündeme almalarını, gerekirse bu konularda öz eleştiri yapmalarını gazetecilik görevlerinin bir parçası olarak kendilerinden istiyoruz. Ayrıca bu konuları Sayın Altıntaş gibi çok iyi bilen sektörün diğer nabzını tutanları da, tüm Dünya ve Türkiye kamuoyu ile bilgilerini paylaşmaya davet ediyoruz. Bu konularda sessiz kalmış olmalarının nedenlerini gerçekler üzerinden açık açık konuşmalarını bekliyoruz. 

Bunu da başta Sayın Altıntaş’ın iddia ettikleri gazeteci olmak prensipleri çerçevesinde açıklamalarını umuyoruz. Ardından Liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen, uygun bulursa ve tarafımızdan da kendilerinin gerçekten bir gazeteci olarak röportaj yapabilecek düzeyde yeterli ve kabiliyetli olduğuna karar verilirse, bizler de bu röportajı gerçekleştirmemek için ortada hiç bir neden olmadığı düşüncesini çok güçlü bir şekilde savunuyoruz.

Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur.

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

Sözcülüğü

sözcü.jpeg

Bilgi: Resmî internet sitemizin kamuoyuna açılış tarihi, TMDH'nin ilan tarihi olan 7 Ocak 2020'dir.  Sitemizde bu tarihten önce yapılmış olan açıklamalar sosyal medya üzerinden kamuoyuna açık olarak paylaşılmıştır. Sitemizde yer almakta olan 7 Ocak 2020 öncesi tarihli tüm açılamalar aynı zamanda mevcut tarihleriyle kamuoyuna kapalı olan resmî internet sitemize de yüklenmiştir.

 

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo