AYAKKABI SUNUMUYLA İLGİLİ BASININ İKİ YÜZLÜLÜĞÜ  - Türk Mutfağı Hareketi

AYAKKABI SUNUMUYLA İLGİLİ BASININ İKİ YÜZLÜLÜĞÜ 

AYAKKABI SUNUMUYLA İLGİLİ BASININ İKİ YÜZLÜLÜĞÜ 

Kurucu Başkanımız Sayın Tolgahan GÜLYİYEN, paylaşmış olduğu bir içerikte mesleğimizle ilgili ayakkabı sunumu konusuna da değinmiştir. 

İspanya merkezli küresel bir markanın Avrupa’da ayakkabı kullanarak yiyecek ürünleriyle yapmış olduğu reklama 12-13 Haziran 2022 tarihlerinde Türkiye’nin ulusal basınında ve gazetelerinde tepkilerle yer verilmişti. 

Avrupa'da yapılmış olan bir sunumu haberlerine taşıyan sözde gazetecilerin ve basın yayın organlarının Türkiye’de yapılmış olan aynı konuya sessiz kalmaları manidardır. 

TMDH, geçmişte Mehmet Yalçınkaya tarafından da Türkiye’de yapılmış olan ayakkabı sunumunda sessiz kalmış olan tüm çevreleri iki yüzlü olarak nitelendirmektedir. Aynı çevrelerin Mehmet Yalçınkaya’yı Türk mutfağına maal edebilen haberleri de değerlendirildiğinde; TMDH, söz konusu tutumları iki yüzlülük olarak nitelendirmekte ve bu rezilliği gazetecilikle asla bağdaştırmamaktadır.

TMDH, Avrupa’da kendi kültürleri açısından değerlendirilmesi gereken bir sunumu; Türk kültürü açısından değerlendirip Türkiye’de haberleştiren, ama aynı sunumun Türkiye’de yapmasına rağmen ilgili konuda tek haber bile yapmamış olan iki yüzlü basını kınamaktadır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur 

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

SÖZCÜLÜĞÜ

sözcü.jpeg

BAZI ÖRNEKLER

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo