KURUMSAL BİR SAYGISIZLIK ÖRNEĞİ

KURUMSAL BİR SAYGISIZLIK ÖRNEĞİ

TMDH, mesleğimizi doğrudan ve dolaylı olarak ilgilendiren birçok konuyu düşünmekte ve cevapsız kalan sorularına her geçen gün yenilerini eklemektedir.

Onursal Başkanımız Zeki Gülyiyen’in kurucusu olduğu BAŞARDER-Başkent Aşçılar ve Turizm Derneği’nin logosunun neden federasyon logosu üzerinde basılmış olduğu büyük bir soru işaretidir.

TAFED içerisinde bulunan kurucu diğer derneklerin neyi eksiktir veya onlarda olmayan ama kurucusu olduğumuz BASATDER de olan nedir?

TAFED içerisinde kurucu dernek olmamalarına rağmen federasyona katkı sağlayarak yer alan diğer derneklerin ve aşçılarının neyi eksiktir?

BAŞATDER kurucularından olmamıza rağmen TMDH olarak şunu savunmaktayız: BAŞATDER dernek logosunun resmen bağlı olduğu bir federasyonunun logosu üzerinde yer alması her şeyden önce mevcut federasyon yapısını yok sayarak inkâr eden bir anlayıştır. Bu anlayışı diğer tüm derneklere yapılmış olan bir saygısızlık olarakta nitelendirmekteyiz.

Türkiye haritasının yer aldığı TAFED logosunun üzerine başka bir derneğin logosu makam bayrağı olarak niye konmuştur?

TAFED’in kendisini inkâr etmesi anlamına gelen bu saygısızlığı TAFED'in başında yıllardan beri bulunan zât ve yönetimi nasıl açıklamaktadırlar?

TMDH, birçoğunun gözden kaçırdığı bu önemli konuyu kurumsal bir saygısızlık, sorumsuzluk, aymazlık ve iş bilmezlik olarak nitelemektedir.

TAFED, Türk mutfağına ve Türk aşçılarına fayda sağlayan saygın bir kurum olabilme çizgisinden ne yazık ki uzaklaştırılarak şahsileştirilmiştir.

TMDH, kuvvetli bilimsel argümanlara ve delillere dayanarak uzun yıllardan beri savunmakta olduğu konuları taviz vermeden savunmaya kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

TMDH SÖZCÜLÜĞÜ

sözcü.jpeg

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Girne Tüp Bebek