TÜRKİYE AŞÇILAR FEDERASYONU BAŞKANLIK SEÇİMLERİ HAKKINDA - Türk Mutfağı Hareketi

TÜRKİYE AŞÇILAR FEDERASYONU BAŞKANLIK SEÇİMLERİ HAKKINDA

TÜRKİYE AŞÇILAR FEDERASYONU BAŞKANLIK SEÇİMLERİ HAKKINDA

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

 

Konu: TAFED-Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanlık Seçimleri Hakkında

 

TAFED’in başında uzun yıllardan beri bulunmakta olan malum zat ile ilgili olarak özellikle son haftalarda tarafımıza birçok kişi tarafından farklı içerikler iletilmektedir. Bu içeriklerin kapsamı ve bizlerden beklentiler birçoklarının tahmin edebileceği konuları kapsamaktadır. 

TMDH, Türk mutfağı ile ilgili çok uzun yıllar önce oluşturmuş olduğu sürdürülebilir politikalarının bir gereği olarak; söz konusu çevrelerin beklentilerini ve taleplerini Kurucu Başkanının güçlü iradesiyle kesin olarak reddetmiştir. 

TMDH, söz konusu içerikleri yayınlamayı TAFED başkanlık seçimlerinin olacağı bir dönemde etik bulmadığı gibi; bu içeriklerde yer alan adaletsizlikleri ve yanlışları da asla onaylamamaktadır.

TMDH, geçmişten günümüze kadar TAFED’in başkanlık seçimlerinin nasıl yapıldığı hakkında ve başkanlığa aday olanlara karşı uygulanan etik olmayan haksız uygulamalar hakkında bilgi sahibidir. Ayrıca TMDH, söz konusu seçimlerin ön planında ya da geri planında yer almakta olan belli şahısların birtakım amaçlarla menfaatleri uğruna kendileriyle çelişecek şekilde tavır değişikliklerine gidebildiklerinin de farkındadır. Uzun yıllardan beri şahsi menfaatlerinden yana tavır almış olanlardan, Türk mutfağının menfaatlerine uygun olacak tavırları alabilmeleri de asla beklenemez.

TMDH, uzun yıllardan beri TAFED içerisinde yapılmakta olan çıkar amaçlı danışıklı dövüşlerin, kısır çekişmelerin ve adaletsiz uygulamaların hiçbir zaman tarafı ya da bir parçası olmamıştır. Gelecekte de asla taraf olmayacaktır. 

Bu anlamda TMDH’nin ilgili konulara bakışı ve duruşu son derece nettir. Tüm dünyada Türk mutfağı için çabalayan Türk aşçıları açısından esasen hiçbir anlam ifade etmemekte olan TAFED başkanlık seçimlerinin mesleğimizin ve Türk aşçılarının saygınlığına zarar vermeyecek şekilde protestosuz, kavgasız, sakin ve sağduyulu bir havada geçmesini ümit etmekteyiz.

Söz konusu federasyonun başkanlık koltuğunda yetenekli Türk gençlerinin önünü keserek oturmakta olan şahısın aynı koltukta yıllarca oturmaya devam edip etmemesiyle ilgili, TMDH olarak tavrımız, tutum ve düşüncelerimiz; Kurucu Başkanımız Sayın Tolgahan Gülyiyen’in söz konusu zata seslenmiş olduğu 23 Eylül 2020 tarihli mektubunda yer almakta olan esaslar çerçevesindedir. Bugüne kadar sektörümüzde binlerce kişi tarafından okunmuş olan ve halen de okunmakta olan söz konusu mektubun içeriği TMDH’nin ilgili konulara yaklaşımının açık ve net olarak özeti niteliğindedir.

 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

TMDH GENEL SEKRETERLİĞİ

sözcü.jpeg

KONUYLA İLGİLİ OLABİLECEK OLAN BAĞLANTILAR

ARŞİV-1

23 EYLÜL 2020 ZEKİ AÇIKÖZ’ÜN TAFED’İ 

SEKTÖRÜMÜZDEKİ ZÜBÜKLER VE ZÜBÜKLERİN ŞEBEKELERİ

PİYASADAN ADAM SİLME ŞEBEKESİ - CEVAPLAR ARANIYOR ÇAĞRISI

 

 

Ek Dosyaları İndir

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo