DİNİ GÜNLERDE VEYA BAYRAMLARDA KURUMSAL MESAJ YAYIMLAMA YÖNETMELİĞİ HAKKINDA - Türk Mutfağı Hareketi

DİNİ GÜNLERDE VEYA BAYRAMLARDA KURUMSAL MESAJ YAYIMLAMA YÖNETMELİĞİ HAKKINDA

DİNİ GÜNLERDE VEYA BAYRAMLARDA KURUMSAL MESAJ YAYIMLAMA YÖNETMELİĞİ HAKKINDA 

KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

TMDH ile birlikte olasılık dahilinde WTCA, kutsal dini günlerde veya bayramlarda paylaşılmak üzere oluşturduğu tüm görsellerde şahıslara özgü resimler asla kullanmamaktadır.

Din veya duygu istismarı yaparak menfaat devşiren belirli gerçek kişilerin ya da tüzel kişilerin aksine; kurucu başkanımız tarafından çok uzun yıllar önce belirlenmiş olan kadim kaidelerden sadece bir tanesinin gereği olarak WTCA ile birlikte TMDH, kesinlikle şahıslara ait resimlerle kurumsal kutlama mesajları-görselleri oluşturarak, bunları kamuoyu ile asla paylaşmamaktadır.

Bu kural, (Kurucu Başkanımız dahil) hiç kimse tarafından değiştirilemez olarak kabul edilerek benimsenmiş bir kaidemizdir.

Bu kurala ek olarak WTCA ile birlikte TMDH, Kurucu Başkanın şahsına özgü konuları (doğum günü vb. Gibi) kurumsal görseller-mesajlar oluşturarak kamuoyu ile asla paylaşmaz.

TMDH veya WTCA’yı temsilen kurumsal mesajlar ya da görseller oluşturarak kamuoyu ile paylaşmaya yetkili olanlar, bu konuları ilgilendiren kaideye ön koşulsuz olarak uyacaklarını önceden kabul ve beyan etmişlerdir.

İhtimaller dahilinde taşıdıkları sorumluluklara, sözlere veya yeminlere sadık kalmayıp, gelecekte farklı kişisel menfaatlere yönelerek özellikle dini kutsal günlerde kişilere münhasır (Kurum Başkanı Dahil) şekilde şahıslara özgü görsellerle kurumsal mesajları kaidelerimize aykırı olarak yayımlayanlar veya yayımlamak isteyecek olanlar; bir daha görev iadesi olmamak üzere kesin olarak ihraç edilirler.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ilgili kaidelerimizin çok daha iyi anlaşılabilmesi için: Bulundukları tüzel kişilikleri uzun yıllardır aynı konumda olarak şahsileştirmiş olanların yer aldığı bazı örneklere aşağıda yer verilmiştir:

(Örnek: Bknz. : TAFED Sosyal Medya Görselleri / Kadir Gecesi Mesajı: 27 Nisan 2022)

(Örnek: Bknz: TAFED Sosyal Medya Görselleri / Sadece TAFED başkanının şahsına özgü doğum günü kutlaması paylaşımı: 29 Nisan 2022)

(Örnek: Bknz. : TAFED Sosyal Medya Görselleri / Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı: 1 Mayıs 2022 )

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

TMDH SÖZCÜLÜĞÜ

sözcü.jpeg

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo