ANADOLU GAZETESİNDE YAZAN DENİZ KAKANAŞ'IN İLGİLİ CÜMLESİ HAKKINDA

Anadolu_Gazetesi_Yazarı-_TMDH_Arşiv-2022.JPG
Dünya Türk Mutfağı Akademisi, (anadolugazete.com.tr) Anadolu Gazetesi üzerinde yazı yazan ilgili kişi tarafından kasıtlı şekilde “çok gizli özne” ile kurulmuş olan cümleyi not etmiştir.

TMDH, ilgili yazının bazı farklı internet sitelerinde kesintiye uğratıldığını ve ilgili paragrafın yazıdan çıkarılarak yayımlandığını ayrıca tespit ederek arşivlemiştir.

Bir gazetenin veya yazarın cümlelerinden de anlaşılabileceği üzere, kamuoyuna kaynağını çok iyi bildikleri bilgileri verirken gizli özneler kullanarak kaynak gizlemeye yönelik kasıtlı şekildeki tutumlarının nedenleri; eğer halen varsa gerçek gazeteciler, yazarlar tarafından çok daha iyi açıklanabilir.

Kaynağını çok iyi bildikleri bir bilgiyi kamuoyuna aktarırken kurdukları cümlelerde bu kaynağı gizlemeye azami derecede özen gösterenler ile, bir yazıyı yayımlarken belirli bölümlerine kasıtlı sansürler uygulayanların yakışıksız olarak nitelediğimiz tutumları konusunda;

TMDH ile birlikte WTCA, gerek görmesi halinde ilgili konularda söz konusu gazeteye (gazetelere), sitelere veya yazıyı yazan tarafa açık mektuplar gönderme hakkını saklı tutmaktadır.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur
Açık Mektup Nedir: Her hangi bir düşünceyi, görüşü açıklamak, bir tezi savunmak için bir devlet yetkilisine ya da halka hitaben, bir kişi ya da kurum tarafından yazılan, gazete, dergi aracılığı ile yayımlanan mektuplardır. Açık mektuplarda sadece yazanı değil, geniş kitleleri ilgilendiren önemli konular ele alınır. Açık mektubun türü; makale, fıkra, inceleme yazılarından birine uygun olabilir. Açık mektup örneklerine zaman zaman gazete ve sanat dergilerinde rastlanmaktadır.
logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Girne Tüp Bebek