7-15 OCAĞI TÜM DÜNYA ÇAPINDA EFSANE ŞEFLERİ ANMA HAFTASI İLAN EDİYORUZ - Türk Mutfağı Hareketi

7-15 OCAĞI TÜM DÜNYA ÇAPINDA EFSANE ŞEFLERİ ANMA HAFTASI İLAN EDİYORUZ

 

7-15 OCAK TARİHLERİNİ TÜM DÜNYA ÇAPINDA TÜRK MUTFAĞININ EFSANE ŞEFLERİNİ ANMA HAFTASI İLAN EDİYORUZ
TG2.JPG
7.Ocak-15.Ocağı tüm Dünya çapında Türk mutfağının Duayen ve Efsane Şeflerini Anma haftası ilan ediyoruz. Aydın Yılmaz - Zeki Gülyiyen Ustalarımızı anma haftası etkinlikleri kapsamında bazı detayları paylaşıyoruz. Ayrıca bu değerli ustalarımız adına belirlenmiş küresel anlamda ödül organizasyonlarımız mevcuttur. Bunların detayları daha sonra açıklanacaktır. Bu çok değerli ustalarımız adına yarışma organizasyonları konusu da kurumumuzca değerlendirilmiş olup bu konuda alınmış bir kararımız bulunmaktadır. Bu kararı da Liderimiz Tolgahan Gülyiyen, 7.Ocak.2020 tarihinde açıklayacaktır. Ayrıca 2010 yılında kurulmuş olan kurumumuz hakkındaki tüm detaylı bilgilendirmeler ve kamuoyu açıklaması 10 yıl önce planlanarak belirlendiği gibi Liderimiz tarafından 7.Ocak.2020’de açıklanacaktır.
Kurumumuz, 7-15. Ocak Türk mutfağının Duayen ve Efsane Şefleri Aydın Yılmaz ve Zeki Gülyiyen’i anma haftası etkinliklerine herkesi davet etmektedir. Şimdiden bu konuda yaratıcı fikirler oluşturmak isteyenler içinde yeterli süre mevcuttur.
Tüm bu hafta boyunca yapılacak ve 7.Ocaktan itibaren yayınlayacağımız e-posta adresimize gönderilecek olan çalışmalarınız içinden bu hafta boyunca en güzel eserleri oluşturanlar arasından çekişişte kazananlara çeşitli hediyeler yollanacaktır.
En yaratıcı ve en güzel bulunan kişiye veya kişilere şefimiz, Wüsthof marka şef bıçakları hediye edecektir.
Bu hediyeler arasında, Washington D.C.'den kendilerinin imzalayacağı Aydın Yılmaz ve Zeki Gülyiyen adına çeşitli hatıralık ürünler, aşçılık ve mutfak sanatları alanında kullanabileceğiniz çeşitli hediyeler olacaktır. 7.Ocak.2020 tarihinde duyurularımızı kurumumuzun İnternet sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden takip ederek bilgi edinmeniz mümkün olacaktır.

#efsaneseflerianmahaftasi hastagını kullanıyor olacağız. Ayrıca bu etkinliğe nasıl katılacağınız ile ilgili detaylar ödüller kısmında yer alan TMDH Özel Hediyeler sayfamızda yer almaktadır.

Bu etkinlik için profesyonel aşçı olunması şartımız yoktur. Ev hanımlarımız veya yeme-içmeyi seven herkes, gençler, öğrenciler buna katılabilir. Dünya’nın her şehrinden, her yerinden herkes bu etkinliğe katılabilir ve davetlidirler.
Profesyonel şeflerimiz ile mutfak sanatları mesleğinde yeni olanlar veya hiçbir bilgisi olmayanlar arasında fırsat eşitliği oluşturabilmek adına tavsiyemiz yaratıcılık konusunda olacaktır. Menüler oluşturarak, tek tabak şeklinde yemekler hazırlayarak çalışmalar yapabileceğiniz gibi bir aile ortamında veya başka alanlarda da videolar çekerek, farklı şekillerde etkinlik düşünerek yaratıcılığınızı ön plana çıkartarak, değişik fikirler üreterek bu etkinliğimize farklı bir yorumda katabilmeniz size bağlı olarak mümkündür.
Yediden yetmişe tüm Dünya'daki herkesin bu konuda yaratıcı fikir ve çalışmalarını görmek arzusundayız.
Yapacağınız tüm çalışmaları bizlere ve dolayısı ile Türk Mutfağına katkı sağlayabilecek değişik fikirleri keşfetmek açısından da çok önemli buluyoruz. Bizlere olan ve olacak olan katkınızı takdir ediyor, her fikir ve çalışmayı yüksek derecede önemsiyoruz.

7 Ocak 2020 günü Kurucu Başkanımız Sn. Tolgahan Gülyiyen’in programı;
1-Kurumumuz hakkında geniş çaplı bilgilendirme ve ilan konuşması,
2-Washington D.C. de yapacağı konuşma,
3-Ardından çalışma arkadaşları ile bir araya gelerek bazı konularda görüşmelerde bulunacaklardır.
4-Etkinlikler kapsamında bizzat bir Yunan Restoranında, tüm keçi pişirecekler ve misafirlerin beğenisine sunacaklardır. Amerikalı ve yabancı misafirlere bu etkinlik için oluşturduğu farklı menü ve tabakların sunumunu da bizzat kendileri yapacaklardır.
5-Etkinlik kapsamında sade bir tören ve fotoğraf çekimleri ile bazı video çekimleri yapılacak. 7 Ocak 2020’den itibaren başlayarak 15 Ocağa kadar Aydın Yılmaz ve Zeki Gülyiyen adlarına yakışır bir şekilde Washington D.C. den tüm Dünya için anılacaklardır.

Tüm Dünya Kamuoyuna Saygılarımız ile Duyurulur

6 ARALIK 2019 CUMA(SOSYAL MEDYADAN DÜNYA ÇAPINDA DUYURULDU)

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

 SÖZCÜLÜĞÜ

 

sözcü.jpeg

Bilgi: Resmî internet sitemizin kamuoyuna açılış tarihi, TMDH'nin ilan tarihi olan 7 Ocak 2020'dir.  Sitemizde bu tarihten önce yapılmış olan açıklamalar sosyal medya üzerinden kamuoyuna açık olarak paylaşılmıştır. Sitemizde yer almakta olan 7 Ocak 2020 öncesi tarihli tüm açılamalar aynı zamanda mevcut tarihleriyle kamuoyuna kapalı olan resmî internet sitemize de yüklenmiştir.

 

 

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo