ŞEHİT ZEKİ GÜLYİYEN ŞEFİMİZİ ÖZLEYEN BAZI RİYAKARLAR

ŞEHİT ZEKİ GÜLYİYEN ŞEFİMİZİ ÖZLEYEN BAZI RİYAKARLAR ( İKİ YÜZLÜLER)

“Özledik be abim özledik allahim rahmet eylesin mekânı cennet peygamber efendimiz komşusu olur inşallah” sözleriyle sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan Ömer Başarır isimli şahsın bu paylaşımı, paylaşım yapıldıktan kısa bir süre sonra arşiv görevlisi arkadaşlarımız tarafından dikkatimize sunulmuştur.

Şehit şefimiz Zeki Gülyiyen ustamızın fotoğrafı ile yapılan paylaşım takibe alındıktan 24 saat sonra paylaşıma arkadaşlarımız yorumla müdahil olmuştur. Paylaşımın sahibi doğrudan etiketlenerek arkadaşlarımız tarafından belirlenmiş bazı yorumlar yapılmıştır. Arkadaşlarımızın görsellerde yer alan yorumları diğer yüzü iyi bilinen ilgili şahıs tarafından çok kısa süre içerisinde hemen silinmiştir. Paylaşımı yapan ilgili şahsın bu tavrı üzerine arkadaşlarımız aynı yorumları ardı ardına ilgili paylaşımda paylaşmışlardır. Bu yorumlarda söz konusu şahıs tarafından kısa sürede hemen silinmiştir. İlgili şahsın Facebook hesabına sildiği yorumlar ayrıca tarafımızdan iletilmiştir.

TMDH, ilgili konuyla alakalı olarak Ömer Başarır gibi birden fazla yüzü bulunanların gerçek yüzlerini sahip olduğu arşiv kayıtlarına dayanarak çok iyi bilmektedir.

Uzun yıllardır gerektiği şekilde hatırlamadıklarını yeni yeni hatırlamış olmaları veya özlemlerni dile getirmeleri çok manidardır. Bizler davalarına ihanet edenleri iyi bildiğimiz gibi, davamız dedikleri olguları yıllardır unutanları da iyi bilmekteyiz. Yine bizler camia içerisindeki tüm çarpıklıkları bilmelerine rağmen tüm çarpıklıklara menfaatleri gereği göz yummuş olanları da ayrıca çok iyi bilmekteyiz.

Uzun yıllardan beri Zeki Gülyiyen şefimize gereken ahde vefayı kasıtlı olarak göstermeyen vefasız nankörlere karşı tavrımız kesin ve nettir. Şehit şefimiz Zeki Gülyiyen’in adını ve ondan kalanları piyasadan silmek isteyenlerin etrafında saf tutanlar ve davamız dedikleri olgulara ihanet ederek sırt dönmüş olanlar son dönemlerde sosyal medyalarda unuttuklarını hatırlayarak gösteriş yapmaktadırlar. Bu kişiler ve uzun yıllardan beri hiç yapmadıkları bazı paylaşımları tarafımızdan iyi bilinmektedir.

TMDH olarak değerli şehit şefimiz Zeki Gülyiyen ustamızın yanında uzun yıllar kişisel çıkarları için durmuş olan iki yüzlülere sesleniyoruz;

Sizlere kamuoyu huzurunda ilettiklerimizi acele ederek silmeniz zaten ahde vefanızla ilgili olan samimiyetsizliğinizin göstergesidir. Hayatınızı kazandığınız mesleğin tüm inceliklerini sizlere öğreten ustanızın davasını ve o davanın bayrağını yere düşürerek çiğnemek istemiş olanlar ile aynı safı tutmuş olan sizler halen bazı şeyleri sansürleyerek silmekle yok edebileceğinizi sanmaktasınız.

Sayın Tolgahan Gülyiyen’in uzun yıllar önce sizin gibi olanlar için söylediği ve sizlerin her duyduğunda silmek için büyük çaba harcadığınız şu sözler sizleri çok iyi anlatmaktadır diye düşünüyoruz.

“Bize yas tutacak ya da methiye dizecek kişiler lazım değildi. Davaya sahip çıkacak kişiler, adam gibi adamlar lazımdı.”

 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

TÜRK MUTFAĞI DİRİLİŞ HAREKETİ

SÖZCÜLÜĞÜ

sözcü.jpeg

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Girne Tüp Bebek