HÜRRİYET KÖŞE YAZARI SAYIN GÜLİZ ARSLAN

HÜRRİYET KÖŞE YAZARI SAYIN GÜLİZ ARSLAN'IN "MUTFAĞIMIZIN YENİ İKONU MUSA DAĞDEVİREN" BAŞLIĞI İLE YAZMIŞ OLDUĞU YAZIYA İSTİNADEN TÜM ÇEVRELERE ÇAĞRIMIZDIR
Türklere ait olduğu bilimsel kaynaklarca dahi onaylanmış olan yoğurdu Türk yemek kitabı adı altında 'Yunan yoğurdu' olarak kendi yemeklerimizin reçeteleri içinde dünyaya tanıtanları öven tüm çevreler ile beraber böylesi bir kitabın yazarını sözde “ikon” olarak Türk milletine alkışlatanlar aziz Türk milletinden özür dileyerek düzeltme yapmalıdırlar.
Bu konularda sektörümüz içinde olan bazı taraflı kesimlerden zaten bu tarz bir olgunluk asla beklemiyoruz. 
Ancak söz konusu kitabın içeriğini bilmeden, Türk mutfağına ne gibi zararlar verdiğini öngöremeden bu kitabı ve yazarını övmüş olanlar; ilgili konularda düzeltme yapmadıkları müddetçe Türk mutfağının tarihi karşısında suçludurlar, sorumludurlar.
Ülke mutfağımıza faydadan ziyade zarar vermelerine rağmen medya nezdinde birtakım yerli ve yabancı lobi faaliyetleri ile Türk milletinin önüne çıkartılarak övülenlerin çalışmalarının içerdiği tüm detayların aziz Türk milleti tarafından da bilinmesi şarttır. Bu detaylar bilindikten sonra birtakım lobi faaliyetleri ile desteklenerek medya tarafından övülen veya Türk mutfağına sözde ikon olarak gösterilenlerin takdirini tüm dünyadaki aziz Türk milleti zaten verecektir. 
Türk yemek kitabı adı altında, Türk mutfağının yöresel yemek reçetelerinde; Türk milletine ait olan yoğurdumuzu dünyaya “Yunan yoğurdu” olarak tanıtan Sayın Musa Dağdeviren’i mutfağımızın sözde yeni ikonu olarak göstermiş olan hürriyet köşe yazarı Sayın Güliz Arslan’a çalışmalarımız tüm detaylarıyla e-posta olarak gönderilmiştir. Söz konusu e-posta ayrıca Hürriyet’in Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine de tarafımızdan iletilmiştir.
"Sayın Güliz Arslan ‘Mutfağımızın yeni ikonu: Musa Dağdeviren’ başlığı ile yayımlanmış yazınıza istinaden sizlere ekteki raporları ve çalışmalarımızı gönderiyoruz. 19 ŞUBAT 2021 TARİHİNDE GÖNDERİLDİ: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ”
TMDH ve WTCA tarafından gerek görülmesi halinde oluşturulan raporlar veya çalışmalar uluslararası kurumlar nezdinde tüzel kişiler ile veya gerçek kişiler ile doğrudan paylaşılabilir.

Ek Dosyaları İndir

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo


Kıbrıs Girne Tüp Bebek