AYDIN YILMAZ VE ZEKİ GÜLYİYEN MUTFAK SANATLARI ETKİNLİKLERİ - Türk Mutfağı Hareketi

AYDIN YILMAZ VE ZEKİ GÜLYİYEN MUTFAK SANATLARI ETKİNLİKLERİ

DÜZELTME: ARŞİV BİLGİSİ-1 İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

29 KASIM 2020 DÜZELTME: Sayın Yasin Yurt bu göreve bizzat talip olmuşlar, liderimizde bunu onaylamış ve ilgili konuda özgeçmiş talep edilmişlerdi. Aşağıdaki atamadan sonra bizlere temin edeceğini söylediği kişisel cv'sini göndermemiştir. Kendisi daha sonra Türkiye'de Manisa bölgesinde temsilci atadığını sosyal medya hesabından paylaşmıştır. Ardından bizim tekrardan talep ettiğimiz  cv'leri tarafımıza göndermemiştir. Bu yüzden aşağıdaki atama veya kendisinin Türkiye'de bizi temsilen duyurduğu hiç bir görev ataması kurumumuzca asla resmiyet kazanmamıştır. Kendileri de zaten ilgili konuda cv-özgeçmiş göndermek istemediklerinden ötürü bu görevden feragat ettiğini bizlere iletmiştir. İlgili bu nedenlerden ötürü bizler yeni bir duyuru yapma gereği duymamaktayız.

Bu konuda ilgili tüm arşiv kayıtları oluşturulmuştur. 

Saygılarımızla Kamuoyuna Düzeltme Yaptığımızı Duyururuz

TMDH Sözcülüğü

sözcü.jpeg

 

Liderimiz Tolgahan Gülyiyen bu gün ABD saati ile saat 5:30’da TMDH Türkiye Özel Temsilcisi ve aynı zamanda Prochef Genel Başkanı Sayın Ertuğrul Yasin Yurt ile yaklaşık bir saatlik bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Türk mutfağının duayen ve efsane şefleri Aydın Yılmaz ile Zeki Gülyiyen adına düzenlenecek olası etkinlikler, eğitim faaliyetleri ve yarışmalar öncelikli gündem olarak değerlendirilmiştir.

Bunun yanı sıra bu konuşmada genel olarak Türk mutfağının dünü, bugünü ve geleceği ele alınarak kapsamlı bir şekilde karşılıklı olarak değerlendirmeler yapılmış fikir alışverişlerinde bulunulmuştur.

Uzun yıllar önce atılmış olması gereken ancak bilinen nedenlerden ötürü sürekli göz ardı edilen adımları beraberce atma konusunda kararlı bir şekilde çalışılması kararlaştırılmıştır.

Covid-19 virüsüne rağmen uzun yıllardır düşünülen bu projelerin kararlı bir şekilde hayata geçirilmesi için yapılması gerekenler ele alınmıştır.

Mümkün olan en kısa zamanda bu çalışmaların hayata geçirilmesi ve zaman içinde de geleneksel bir hal alınması için TMDH Türkiye Özel Temsilcisi aynı zamanda uluslararası eğitimci profesyonel şefler federasyonu genel başkanı Sayın Ertuğrul Yasin Yurt ile liderimiz Sayın Tolgahan Gülyiyen mutabık kalmışlardır.

En kısa zamanda ilgili faaliyetlerin planlanması ve bir takvime bağlanarak oluşturulması sağlanacaktır. TMDH hareketi ilgili faaliyetlere Türk mutfağı için maddi ve manevi destek olmaktan onur ve gurur duyacaktır.

TMDH hareketi ve Uluslararası eğitimci profesyonel şefler federasyonu bu çalışmalarda katkı sağlamak isteyecek olan herkesi kucaklayacaktır.

Bizler birlik ve beraberlik içinde ayırım yapmaksızın Türk mutfağı için böylesi anlamlı projelerde çalışmak isteyecek olanlarla iş birliği yapmaktan;  Türk mutfağı adına yüksek onur ve gurur duyacağımızı özellikle belirtiriz.

Son olarak “BİZ” diyen ve hayırlı işlerde katkı sağlamak isteyecek olan herkesi aramızda görmekten mutlu olacağımızı belirtiriz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur

TMDH Sözcülüğü

sözcü.jpeg

logologo3wtca1logo tolgahanzg logo